ELEKTRO GALVANİZ TS 149 (DIN 50976)

Bütün imalat işlemleri bitirildikten sonra Elektro çinki kaplama yapılıp kromatlı veya kromatsız her kalınlıktaki malzemeye uygulanabilir. Sadece kuru ortamlarda kullanılması tavsiye edilir. Kaplama kalınlığı 8-12 mikrondur.

PRE-GALVANİZ TS 822 EN 10143 (BS 2989)

Galvanizli düz saclar et kalınlığı en çok 2.5mm ye kadar olan çelik sacların, erilmiş çinko banyosuna daldırılarak kaplanmasıyla hazırlanan malzemedir. Kaplama kalınlığı 15-20 mikron Galvanize yassı çelikler, soğuk haddelenmiş metalin sıcak daldırma prosesiyle her iki yüzeyinin de çinki tabakası ile kaplanmasıyla üretlilrler. Çelik yüzeyinde çinki kaplamanın oluşturulmasından sonra, indüksiyon ile ısıtma sonucunda ara yüzeydeki kaplamanın çinko-demir alaşım tabakasına dönüştürülmesi ile galvanile yassı çelikler üretilir. Galvanize/galvanile çelikler kromatlama ve/veya yağlama ile pasive edilerek, yüzeyde oluşturulan çinko kaplamanın korunumu sağlanmaktadır. Galvanizlenmiş malzemelerin yüzel kaliteleri, uluslararası standartlar baz alınarak A,B, C (en iyi) yüzel olmak üzere, üç farklı yüzel kalitesinde üretilmektedir.

Avantajları: Korozyon direnç, mükemmel yüzey görünümü, şekillendirebilirlik, boyanabilirlik.

SICAKLANDIRMA GALVANİZ TS EN ISO 1461

Çelik malzemeler sıvı çinki banyosuna daldırılarak yüzeyinin çinko tabakasıyla kaplanması işlemine "Sıcak Daldırma Galvaniz Kaplama" işlemi denir. Malzemenin çinko ile kaplanmasının nedeni, malzemenin korozyona karşı korunmasıdır. Malzeme yüzeyine kaplanana çinko, malzemeyi bulunduğu ortamın etkilerinden koruyarak uzun süre paslanmadan kullanılabilmesine imkan sağlar. Galvanizleme sıcaklığı 450-490 ºC'dir.

PASLANMAZ ÇELİK

Minimum 10,5 krom elementi içeren bir demir-karbon alaşımı olarak tarif edilir. Krom elementi aşağıdaki  şekilde de görüldüğü üzere çeliği paslanmaya karşı koruyan temel bileşendir. İsmini bu çeliklerin, diğer çelikler gibi lekelenmemesi, korozyona uğramaması ve paslanmamasından almaktadır. En yaygın olarak bilinen östenitlik kaliteler 304 ve 316'dır. Östenitlik paslanmaz çelikler manyetik değildirler ve ısık işleme tabii tuutlmazlar, süneklik özellikleri yüksektir, haddelenmeyle sertleştirilebilirler ve mükemmel bir korozyon dayanımınıa, işelenebilirlik özelliğini ve kaynaklanabilirlik özelliğine sahiptirler.

ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA SİSTEMLERİ

Elektrostatik toz boyama, polimer tozlarının özel amaçlı tabanca içerisindeki kanallardan geçerken elektrostatik yüklenerek parçaya uygulanması ve ardından fırılanması esasına dayanır. Kabin içerisindeki boyanana parça genel olarak 200 ºC sıcaklıkta 10 dakika bekletilerek uygulama tamamlanmış olur.

Daha yakından incelemek için tıklayınız.

KALİTE BELGELERİMİZ

İLETİŞİM BİLGİLERİ

1203/4 Sokak No: 11/ B
Yenişehir İzmir, Türkiye

Tel: +90 232 433 13 24
Faks: +90 232 433 31 74

E-posta: info@oraymetal.com
Web: www.oraymetal.com

SOSYAL MEDYA

Oray Metal sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, en güncel kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.

YENİLİKLERDEN
HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Tüm yeniliklerimizden, gelişmelerimizden, yeni ürünlerimizden, e-posta adresinizi bizimle paylaşarak ilk siz haberdar olabilirsiniz.

DÖVİZ KURLARI

DOLAR :
EURO :
STERLİN :

Döviz kurları günlük resmi Merkez Bankası verileridir.